Pohádka o Jindřiškovi (35. kolo)

Pohádka o Jindřiškovi (35. kolo)

(věnováno Oto Pavlovi)

/1/
V malém údolí pod Jizerskými horami leží vesnička Plavy. Mají tam nádražíčko, kde ráno a večer přibrzdí rychlík uhánějící do Tanvaldu. Pod nádražíčkem si za časů prezidenta Masaryka vystavěl vilu továrník Brůna, který v ní úřadoval. Ale dnes v jeho vile úřadují už jen myši. V okolních stráních je rozstrkaných pár čmeláčích úlů a pár chalup. A v jedné z těch chalup se uprostřed zimy jednaosmdesátého roku narodil malý Pepa Jindřišek.

Když bylo Pepovi pět let, našli ho na plavském fotbalovém hřišti pod lesem. Zatímco ostatní kluky na to hřiště přivedli jejich tatínkové, malý Pepa se tam přivedl dočista sám. Postavil se za klandr mezi srnky a zajíce a koukal s nimi, jak trénují dospělí fotbalisti. Vydržel stát za brankou klidně i tři hodiny a těšil se, až někdo zakopne míč do kopřiv. Byl celý šťastný, že může jít míč hledat a pak ho kopnout zpátky na hřiště. Doma totiž Jindřiškovi merunu dlouho neměli, Pepově mamince na ni chyběly peníze.

Za plavské dospěláky tenkrát kopali Tomíček, Brožek nebo Korotvička, které malý Pepa velice obdivoval. Ale největším vzorem byl Pepovi jeho starší kamarád Ríša Sitarčík, který kopal do míče tak šikovně, až mu jednou zatelefonovali z Jablonce nad Nisou.

„Chceš si k nám přijet zakopat první ligu?“ ozval se ve sluchátku direktorský hlas pana Pelty. „Dostaneš od nás voňavý dres, párek s hořčicí a kapsu ti vycpeme stokorunami.“

Ríša Sitarčík si radostí zavýskl, sbalil si svých pět švestek a taky nějaká jablíčka a hrušky a skočil v Plavech do rychlíku.(celý příspěvek najdete v knižním vydání Zelenobílé vykrádačky, kterou vydává na podzim 2019 nakl. Albatros)

Bohemians Praha – Slezský FC Opava 1:1


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *